Bahar Aylarına Özel Giyim Önerileri

Kıyafet seçimi açısından Nisan ve Mayıs ayları oldukça zor aylardır. Hava güzel ve güneşli olsa bile zaman zaman olmadık şekilde serinleyebilmekte veya tam tersi şekilde kasvetli bir hava bir anda sıcak bir havaya dönüşebilmekte. Dolayısıyla bu aylarda kıyafet seçimlerinizde havanın değişkenliğini mutlaka göz önüne almalısınız.

Nisan ve Mayıs ayları aynı zamanda yeni sezonunda başlangıcıdır ve mağaza reyonlarında ilkbahar yaz ürünlerinin yerini aldığı aylardır. Yeni sezon kıyafet almak yeni kıyafetlerle dışarıya çıkmak her ne kadar eğlenceli ve keyif verici görünse de havanın değişkenliği bu keyfin tam olarak yaşanmasına engel teşkil etmektedir. Peki ne yapılabilir? İşte sizler için ilkbahar aylarına özel giyim önerileri.

Her kadın bahar aylarında pastel renklerde giyinmeyi çok sever fakat kasvetli bir günde böyle bir kıyafetle dışarı çıkıldığında insanlara oldukça komik gelecektir. Sadece pastel kıyafetleri tercih etmek yerine, siyah, lacivert ve bej gibi kış renkleriyle kombinleyerek kıyafetinizin renklerini dengeleyebilirsiniz.

Sabahları evden çıkarken hava her ne kadar güzel görünse de ceket, yelek, hırka veya mevsimlik bir montu yanınıza almayı ihmal etmeyin. Çiçekli bir elbise giyiyorsanız, bir kot veya deri ceket üstüne çok yakışacaktır. Jean pantolon ve bluz giymeyi düşünüyorsanız yanınıza mevsimlik kumaşlardan hazırlanmış bir adet blazer ceket almanız sizi çok daha cool gösterecektir.

Ayakkabılarınızı mutlaka özenle seçmelisiniz. Bahar aylarında sandaletlerden mümkün olduğunca uzak durun. Sandalet yerine, seçtiğiniz kıyafetle uyumlu olacak şekilde spor ayakkabı yada ucu kapalı topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

İnce kıyafetler seçtiğiniz  günlerde, bazı aksesuarları kullanarak da serin havalarda kendinizi biraz daha sıcak tutabilirsiniz. Hava serinlediğinde eşarp veya şal gibi aksesuarları kullanarak rüzgarın sizi olumsuz etkilemesini yavaşlatabilirsiniz.

Özetleyecek olursak : Bahar geldi rengarenk, cıvıl cıvıl kıyafetleri giymenin henüz zamanı değil. Mutlaka kış renkleri ve kışlık kıyafetler ile bahar renk ve kıyafetlerini birlikte harmanlayarak giymekte fayda var. Yelekler, hırkalar, tunik ve trençkotlar bahar aylarında havanın durumuna göre farklı kombinler hazırlanarak giyilebilir.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder